POZNAJ

NAS

Istniejemy nieprzerwanie od 1982 roku.

Dzięki uporowi i ciężkiej pracy utrzymaliśmy się na rynku przez ciężkie dla polskiej gospodarki lata 80-te. Z radością powitaliśmy otwarcie handlowych granic w latach 90-tych, kiedy to z pełną determinacją sukcesywnie rozwijaliśmy produkcję i stale poszerzaliśmy ofertę. Wyroby LIPRO pojawiły się na terenie całego kraju – od galaretek, kisieli, budyniów przez oranżadki musujące po koncentraty spożywcze, przyprawy kuchenne czy bakalie.

Wejście Polski w struktury Unii Europejskiej otworzyło nam nowe możliwości. Nowe inwestycje, w tym technologiczna restrukturyzacja, pozwoliły nam sprostać światowym wymogom i wdrożyć zintegrowany System Zarządzania Jakością (HACCP oraz ISO 9001:2001).

Prowadzenie działalności produkcyjnej przez prawie 40 lat pokazało, że nie stoimy w miejscu i potrafimy wykorzystać szanse na skuteczny rozwój przedsiębiorstwa. Nasze doświadczenie zbudowało to kim dzisiaj jesteśmy. Sprawiło również, że z pasją patrzymy w przyszłość, konsekwentnie realizując naszą misję – szerzyć fantazję w kuchniach Polaków!

Poznaj nas. Poznaj historię LIPRO.

jeden_ico_200x200

firma istniejąca od 1982 r., nieustannie wychodząca naprzeciw rynkowym oczekiwaniom

drzewo_ico_200x200
rodzinny biznes z ugruntowanymi korzeniami
polska_ico_200x200

100% polski kapitał istniejący od 36 lat (brak zagranicznych inwestorów)

NASZA

HISTORIA

1982

Jak to się zaczęło...

19 lipca 1982 roku Roman Lipowicz zakłada firmę LIPRO. Przedsiębiorstwo zlokalizowane przy Placu Działowym w Żninie zaczyna od produkcji oranżady w woreczkach.

Pierwsze lata

Powstają pierwsze kisiele, galaretki i budynie, które uzupełniają dotychczasową ofertę. W tym czasie prowadzony jest sklep rolno-spożywczy przy ul. Towarowej w Żninie.

1986

1987

Na podbój giełd spożywczych

Trwa dalszy, dynamiczny rozwój firmy. Asortyment zostaje powiększony o nowe smaki oraz inne artykuły spożywcze – m.in. cukier waniliowy, proszek do pieczenia, soda, przyprawy. Produkcja zostaje przeniesiona do siedziby przy ul. 1-ego Stycznia w Żninie.

LIPRO rozpoczyna sprzedaż swoich produktów na giełdach spożywczych w największych miastach Polski: w Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Warszawie oraz Łodzi.

Inwestycja we własną flotę

Inwestycja w zakup pierwszych samochodów transportowych – ciężarówek czeskiej marki LIAZ. Własna flota spełnia potrzeby transportu własnego oraz krajowego.

1990

1991

Produkcja w nowej lokalizacji

W odpowiedzi na znaczący wzrost rynkowego zapotrzebowania na produkty spożywcze LIPRO ponownie przenosi produkcję do nowej lokalizacji. Znacznie większa powierzchnia pozwala na osiągnięcie nowych pułapów wydajności produkcyjnej.

Zakup PTHW

LIPRO ponownie inwestuje w Żninie. Firma dokonuje zakupu terenów Przedsiębiorstwa Transportu Handlu Wielobranżowego.

1997

1998

Logistyka na piątkę

Następuje zakup samochodów ciężarowych Renault Magnum oraz w następnych latach IVECO Stralis. Poczynione inwestycje mają na celu dalszy rozwój logistyki o potencjale międzynarodowym.

Handel paliwem

Przedsiębiorstwo rozszerza zakres działalności i rozpoczyna handel paliwem. Sprzedaż odbywa się na dawnej stacji Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Żninie.

2004

2007

Przeprowadzka po raz trzeci

Zostaje ukończona budowa nowej siedziby firmy. Inwestycja rozpoczęta w 2004 r. pozwoliła na stworzenie bazy administracyjno-biurowej oraz powierzchni magazynowej w jednej lokalizacji.

Rok 2007 przynosi również początek współpracy z czołowym producentem napojów na świadczenie usług magazynowania produktów.

Grupa LIPRO rośnie w siłę

Inwestycja w nową branżę na polskim rynku – produkcję e-liquidów, czyli płynów do elektronicznych papierosów.

Dobrze zarządzana działalność handlu paliwami sprawia, że firma postanawia wybudować własną, nowoczesną stację paliw pod szyldem LIPRO Petrol. Oficjalne otwarcie następuje rok później.

2012

2014

Nowe oblicze produkcji

Produkcja spożywcza kolejny już raz zmienia swoją lokalizację. Nowym miejscem pracy jest kompleksowo zmodernizowany i w pełni przystosowany budynek przy ul. Mickiewicza 92 w Żninie.

LIPRO ponownie inwestuje na lokalnym rynku. Do portfela firmy trafiają budynki po byłej proszkowni mleka POZMLECZ, a ich rewitalizacja rozpoczyna się niezwłocznie po zakupie.

Czas na modernizację

Budynek produkcyjny przy ul. Aliantów 4 przechodzi generalny remont. Modernizacja ma na celu całkowite dostosowanie obiektu do produkcji e-liquidów.

Nowoczesna linia produkcyjna pozwala na wyjście naprzeciw rosnącym wymogom Partnerom. W roku 2016 popyt na płyny do e-papierosów jest tak duży, że zostaje wyodrębniona produkcja tych towarów i powołana kolejna firma należąca do Grupy LIPRO – LIPRO e-Liquid Production.

2015

2017

Co-packing

Firma rozszerza wachlarz usług o co-packing oraz konfekcjonowanie towaru. Elastyczna i dopasowana do indywidualnych potrzeb Klienta oferta owocuje szybkim nawiązaniem długofalowej współpracy z nowymi podmiotami.

Gotowi na przyszłość

Odświeżenie strony internetowej LIPRO. Nowoczesna i intuicyjna wizytówka pozwala za pomocą kilku kliknięć poznać pełną ofertę firmy, a złożenie zamówienia lub zapytania produkcyjnego jeszcze nigdy nie było tak proste.

2018